Mikromajad on viimasel ajal muutunud populaarseks maakodu lahenduseks, pakkudes üheaegselt nii kompaktsust, jätkusuutlikkust kui taskukohasust. Nende väikeste kodude sisearhitektuur nõuab erilist lähenemist, kuna iga ruutmeeter peab olema optimaalselt kavandatud ja kasutatud.
Mikromaja siselahendus peab arvestama ruumipuudusega ja leidma nutikaid lahendusi, kuidas mahutada kõik vajalik loetud ruutmeetritega põrandapinnale mugavalt ja funktsionaalselt. Väiksemad ruumid nõuavad nutikaid ruumijaotusi, multifunktsionaalseid mööbliesemeid ja kavalaid hoiustamise lahendusi.
Omaette väljakutse mikromaja planeerimisel on luua avatud ja avar tunne piiratud ruumis. Hea valgustus, neutraalsed värvid ja läbimõeldud mööbel aitavad luua mulje suuremast ruumist.
Meie kui sisearhitektide jaoks on olulisim arvestada mikromaja kasutajate vajadustega. Viimane võib hõlmata nutikaid magamislahendusi, kompaktset kööki, ruumisäästlikku vannituba ja innovaatilisi mööbliideid.
Sellise ruumi kujundamine võib osutuda keeruliseks ülesandeks, kuna tuleb leida tasakaal funktsionaalsuse, esteetika ja ruumikasutuse vahel. Meie Ubin sisearhitektides leiame, et parima tulemuse annab, kui sisearhitekt on projekti kaasatud juba enne mikromaja planeerimist ja ehitustegevuse alustamist. Viimane tagab, et ruumikasutus saab sentimeetri tasandil maksimeeritud, ehitaja teab kuhu ja mida planeerida ning tellija pääseb ehitusega seotud ajakulust ja stressist. Lõpptulemusena on ehitusprotsess selgem ja kiirem ning tellija saab nautida loominguliselt loodud ruumi, mis arvestab tema vajadustega.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et meie kui sisearhitektide jaoks on toimiva mikromaja sisearhitektuurse lahenduse puhul oluline olla kaastud ehitusprotesessi juba planeerimisfaasis. Sisearhitekt oskab leida tasakaalu funktsionaalsuse, esteetika ja ruumikasutuse vahel. Läbimõeldud lahendused säästavad aega ja raha ning muudavad väikese ruumi miljöö meeldivaks ja liigse mürata tervikuks.
16. jaanuar 2024